Co najdeme letos pod stromečkem?

   Ačkoliv vánoční tradice nám zůstávají, naše nákupní zvyky se v poslední době mění. Například o letošních Vánocích se 64 procent Čechů chystá nakupovat dárky přes internet. To v dřívějších letech typické nebylo. A není to tak obvyklé ani jinde v Evropě. V průměru nakoupí prostřednictvím internetových obchodů 48 procent Evropanů.

co_pod_stromeckem   „Češi jsou při vánočních nákupech velmi opatrní, ale nebojí se být v porovnání se zbytkem Evropy inovativní ve způsobu pořizování vánočních dárků,“ říká Martin Tesař ze společnosti Deloitte, která provedla velký předvánoční průzkum. Za letošní Vánoce podle něj utratíme v průměru 12 500 korun, což je méně, než je evropský průměr. Peníze na dárky vezme 56 procent z nás ze svých úspor, 24 procent Čechů si na dárky vezme úvěr. Češi rovněž vedle úspor využijí také výhod zákaznických věrnostních programů, vyplývá to z průzkumu společnosti. Dárků však najdou mnozí pod stromečkem méně. Mezi ty, které tam budou nejčastěji, patří knihy. Ty si Češi, ale i většina Evropanů pod stromečkem také nejčastěji přejí. Velmi populární je také kosmetika a parfémy. Peníze by pak uvítala čtvrtina Čechů. Přáli by si je i Belgičané a Francouzi.

 

   Zajímavým a zároveň překvapujícím údajem pro nás je, že 23% Čechů si přeje najít pod Vánočním stromečkem doplňky do kuchyně a ještě zajímavějším číslem je 31%, kteří své blízké chtějí doplňky do kuchyně obdarovat. Aby jsme tuto předpověď pomohli naplnit, přinášíme Vám několik tipů na vánoční dárek.

 

 

  

Přihlášení


Banner

eShop ALPHAOBCHOD na Facebooku