Co najdeme letos pod stromečkem?

   Ačkoliv vánoční tradice nám zůstávají, naše nákupní zvyky se v poslední době mění. Například o letošních Vánocích se 64 procent Čechů chystá nakupovat dárky přes internet. To v dřívějších letech typické nebylo. A není to tak obvyklé ani jinde v Evropě. V průměru nakoupí prostřednictvím internetových obchodů 48 procent Evropanů.

co_pod_stromeckem   „Češi jsou při vánočních nákupech velmi opatrní, ale nebojí se být v porovnání se zbytkem Evropy inovativní ve způsobu pořizování vánočních dárků,“ říká Martin Tesař ze společnosti Deloitte, která provedla velký předvánoční průzkum. Za letošní Vánoce podle něj utratíme v průměru 12 500 korun, což je méně, než je evropský průměr. Peníze na dárky vezme 56 procent z nás ze svých úspor, 24 procent Čechů si na dárky vezme úvěr. Češi rovněž vedle úspor využijí také výhod zákaznických věrnostních programů, vyplývá to z průzkumu společnosti. Dárků však najdou mnozí pod stromečkem méně. Mezi ty, které tam budou nejčastěji, patří knihy. Ty si Češi, ale i většina Evropanů pod stromečkem také nejčastěji přejí. Velmi populární je také kosmetika a parfémy. Peníze by pak uvítala čtvrtina Čechů. Přáli by si je i Belgičané a Francouzi.

 

   Zajímavým a zároveň překvapujícím údajem pro nás je, že 23% Čechů si přeje najít pod Vánočním stromečkem doplňky do kuchyně a ještě zajímavějším číslem je 31%, kteří své blízké chtějí doplňky do kuchyně obdarovat. Aby jsme tuto předpověď pomohli naplnit, přinášíme Vám několik tipů na vánoční dárek.

 

 

Kontaktní gril Catler GR 8012 nerez

Skladem
Kontaktní gril Catler GR 8012 nerez
Doporučená cena: 7 390 Kč
Vaše cena: 6 490 Kč
Kontaktní gril Catler z prémiové řady domácích spotřebičů

  

Přihlášení


Banner

eShop ALPHAOBCHOD na Facebooku