Německý časopis Stiftung Warentest 11/2011 testoval pračky Bosch

   Automatické pračky s předním plněním Bosch obsadily první místa v testu prestižního německého spotřebitelského časopisu Stiftung Warentest. Velký test, který vyšel v letošním říjnovém čísle, porovnával celkem 16 modelů. U praček Bosch  byla pozitivně hodnocena životnost,  funkčnost a komfortní obsluha i  výhodný poměr cena/výkon.

testsieger_pracky_bosch   Časopis testoval celkem 16 modelů, z toho 11 s počtem otáček 1400 ot./min. a tři s 1600 ot./min. Na konečném výsledku se podílela ze 40 % funkčnost, z 20 % životnost, 15 % zacházení a  obsluha (nastavení programu atd.), 15 % ohleduplnost k životnímu prostředí a  z 10 % ochrana proti přetečení.

   První místo a hodnocení GUT 1,7 mezi pračkami s 1400 otáčkami získal model Bosch WAS 28443, stejnou známku si u praček s 1600 ot./min. vysloužil model Bosch WAS 32443*.testsieger_was28443

  

 

 

"EcoSilence Drive - tento inovativní bezkomutátorový motor EcoSilence Drive je tišší, rychlejší, úspornější, odolnější a silnější než všechny předtím. Naše patentované řešení: na rozdíl od konvenčních motorů je asynchronní EcoSilence Drive řízený frekvencí a nedochází k obrušování uhlíků, které způsobují hluk a vibrace. Motor zůstává stále chladný, a tak nedochází k energetickým ztrátám vlivem třecí teploty. Tato technologie je využívána i pro velmi výkonné stroje jako například větrné turbíny."

 

   I když modely dodávané na český trh se mírně liší, technicky jsou totožné a nabízejí stejnou kvalitu, uživatelský komfort, dostupnou cenu a nízkou spotřebu vody a elektrické energie. (Modely určené pro český trh - Bosch WAS24468ME). testsieger_was32443

 

 

 

"Prací buben VarioSoft - nerezový buben VarioSoft umožňuje díky jedinečné struktuře kapkovitých prolisů a asymetrických unašečů nejen jemné a šetrné praní, ale zároveň i praní intenzivní. Při zvolení jemných pracích programů se ploché strany kapkovitých prolisů a asymetrických unašečů postarají o šetrné pohyby prádla v bubnu. Při zvolení standardních programů je prádlo pomocí otáčení bubnu vedeno po spádných stranách unašečů a kapkovitých prolisů – tím dosáhneme intenzivnějšího praní a odstranění i těch nejzákeřnějších skvrn." 

   Testování probíhalo již podle nového nařízení EU. Hodnocen byl program bavlna 60 °C a bavlna 40 °C s plnou a poloviční náplní. Původní metodika sledovala pouze program bavlna 60 °C plná náplň. Průměrná roční spotřeba vody a elektrické energie je počítána pro 220 pracích cyklů ročně.

   Test životnosti, ve kterém pračky Bosch obstály na výbornou,  probíhala po dobu  několika měsíců na třech kusech spotřebiče vybraného modelu. Pračky  byly  během této doby podrobeny 1680 pracím cyklům, což odpovídá zhruba devítiletému provozu v běžné domácnosti.

   Autoři testu ocenili také snadné ovládání spotřebiče, zejména jednoduché dávkování pracího prostředku a přehledný ukazatel doby praní. Skvělé známky  pračky Bosch získaly také za nízkou spotřebu vody a elektrické energie u standardních pracích programů a spolehlivou ochranu proti přetečení.

   Stiftung Warentestje nezávislý spotřebitelský časopis, jehož hlavní náplní je testování produktů. Od roku 1964 poskytuje nezávislé hodnocení komerčně dostupných výrobků a služeb. Bližší informace lze najít na webových stránkách www.test.de.

 

*Oceněná pračka  Bosch WAS 32443 typově odpovídá testované pračce  Siemens  WM 16S443 (hodnocení „GUT 1,7“)

Přihlášení


Banner

eShop ALPHAOBCHOD na Facebooku