Nové chladničky Bosch

Bosch   Spotřeba kombinovaných chladniček klesla od poloviny devadesátých let o neuvěřitelných 73 %. Vývoj uhání mílovými kroky kupředu a značka Bosch je samozřejmě jedním z průkopníků v této oblasti. Aktuálně uvádí na trh zbrusu nové modely chladniček, spadajících do energetické třídy A+++.

   Chladničky tradičně patří mezi největší konzumenty elektrické energie v domácnostech. Chladicí a mrazicí přístroje jsou doslova v trvalém nasazení. 24 hodin denně, 365 dní v roce udržují naše potraviny déle čerstvé. I proto jsou zodpovědné za celých 29 % spotřeby energie v domácnosti. Nová řada kombinací s nízkou spotřebou šetří nejen peníze, ale i cenné přírodní zdroje, potřebné pro výrobu elektřiny. Tyto A+++ modely spotřebují až o polovinu méně energie než srovnatelné modely ve třídě A+.

Kouzla moderních technologií

Chladnička kombi Bosch KGE 36AL30 A++/186cm/Inox

Chladnička kombi Bosch KGE 36AL30 A++/186cm/Inox

Vaše cena: 19 890 Kč
Úsporná kombinovaná chladnička SmartCool

   Za tajemstvím nízké spotřeby energie stojí soubor několika prvků – komponent speciálně navržených pro maximální úsporu. Jedním z nich je inovativní výparník, umístěný na zadní stěně vnitřního prostoru. Vyrobený chlad je ventilátorem cíleně rozháněn do celého prostoru chladničky. Tím je zaručena konstantní teplota i úspora energie. Svůj podíl na dosažení A+++ třídy má také nový kondenzátor, starající se o odvod přebytečného tepla z chladicí části spotřebiče do okolního prostoru. A zapomenout nesmíme ani na invertní kompresor, energeticky nenáročnou a výkonnou jednotku, která díky proměnlivé rychlosti otáček umožňuje přizpůsobit okamžitý výkon chlazení. Poslední důležitý prvek celého systému tvoří účinná izolace a těsnění, bez nichž se žádná úsporná chladnička neobejde.

Elegance a účelnost

   Inovací prošlo nejen technické řešení chladniček, ale i jejich design. Nové kombinace řady SmartCool jsou vybaveny boxy, které nabízejí optimální podmínky ke skladování různých druhů potravin. Například speciální přihrádka ChillerBox je určena pro skladování masa, ryb, sýrů a uzenin, případně pro rychlé zchlazení nápojů. Díky proudu vzduchu z mrazicího prostoru je v přihrádce v průměru o dva stupně méně než ve zbytku chladicí části. Druhá přihrádka, nazvaná CrisperBox, se postará o optimální skladování ovoce a zeleniny. Čerstvost a svěží vzhled zajišťuje optimální stupeň vlhkosti, regulovatelný podle druhu potravin. Vlnkovitý profil dna chrání potraviny před zkondenzovanou vodou. Vyjímatelná přepážka dovoluje skladovat ovoce a zeleninu odděleně

Chladnička s mrazákem Bosch KDE 33AL40 A+++/nerez

Chladnička s mrazákem Bosch KDE 33AL40 A+++/nerez
Doporučená cena: 21 190 Kč
Vaše cena: 16 490 Kč
Úsporná kombinovaná chladnička Bosch s mrazákem

  Nemalý vliv na zachování čerstvosti potravin má u SmartCool chladniček použití dvou chladicích okruhů, což v praxi znamená možnost nezávislé regulace teploty v chladicí a mrazicí části. Díky tomu se zbytečně neodvádí vlhkost z chladicího prostoru a uskladněné potraviny nepodléhají teplotním výkyvům. A nedochází ani k přenosu nežádoucí vlhkosti nebo nepříjemného pachu z jednotlivých částí spotřebiče. Vhod přijde uživateli také přihrádka ve dveřích EasyLift, jíž lze vertikálně posouvat až o 21 centimetrů, a to i když je plně naložená. Snadno do ní tedy vloží různě velké lahve. V samotné chladničce pak najde také p ř i h r á d k u FlexiShelf, která se skládá ze dvou odkládacích ploch, jež jsou spojeny kovovými závěsy. Spodní plastovou může jednoduchým půlkruhovým pohybem vysunout a získat další prostor pro uložení lahví či drobných lahůdek. Všechny skleněné plochy lze navíc vysunout až o 15 centimetrů, plynule i při plném naložení, a získat lepší přehled o vložených potravinách. Celý prostor prosvěcuje úsporné LED osvětlení, které vydrží po celou dobu životnosti spotřebiče. V mrazicí části se u modelů s mrazákem dole nachází kromě standardních přihrádek také takzvaný BigBox o objemu 30 litrů, určený pro nadměrně velké potraviny. Pokud byste potřebovali zmrazit například svatební dort, můžete vyjmout horní mrazicí přihrádku společně s mezidnem.

Snadné odmrazování

   Přestože nepatří vysoce úsporné A+++ modely mezi beznámrazové NoFrost chladničky, disponují takzvaným LowFrost systémem, který Bosch vyvinul za účelem redukce tvorby námrazy. Díky novému umístění chladicích těles, jejich zapěnování po obvodu vnitřního mrazicího prostoru, mezidnům z tvrzeného skla je teplota v celém prostoru konstantní a led se nevrství na kovových prolisech. Pokud bude odmrazení přece jenom nutné, nabízí celá modelová řada KGE a některé modely KGV praktickou klapku na spodním soklu spotřebiče pro odtok odtáté vody.

Přihlášení


Banner

eShop ALPHAOBCHOD na Facebooku