Robotické vysavače iRobot - novinka v našem sortimentu

Společnost iRobot byla založena v roce 1990 v Massachusetts Institute of Technology, kde robotici Colin Angle a Helen Greiner spolupracovali s profesorem Dr. Rodneym Brooksem, který měl vizi, že se praktičtí roboti stanou realitou.

 
Dnes je společnost iRobot na 307 milionech dolarů svého kapitálu, zaměstnává více než 400 špičkových odborníků v oblasti průmyslových robotů, včetně softwarových inženýrů. iRobot obchoduje s akciemi na NASDAQ akciovém trhu pod titulem IRBT.

Ústředí společnosti iRobot se nachází v Bedfordu, Massachusetts. Firma má rovněž pobočky ve Virginii, Severní Karolíně, Kalifornii, Velké Británii, Francii, Indii, Číně a Hongkongu.
iRobot je vývojářem vojenských taktických a bojových robotů pro Americkou armádu a kosmických robotů pro NASA. iRobot je lídrem ve vývoji nejen průmyslových robotů. iRobot vyhrává většinu komerčních i průmyslových soutěží v robotice. Je absolutní špičkou v robotice s dvacetiletou historií a desítkami vyvinutých robotů.
 
iRobot - vojenští a průmysloví roboti: Ochrana bez zranění
Vojenští a průmysloví roboti plní celou řadu úkolů - na zemi i na moři. Společnost dodala více než 2000 iRobot® PackBot® taktických mobilních robotů do vojenské a civilní obrany ozbrojených sil po celém světě, a roboti vykonávají tisíce nebezpečných vyhledávání, průzkumů a zneškodňování bomb, přitom jsou vojáci udržováni mimo nebezpečí. iRobot řada vojenských a průmyslových robotů zahrnuje také iRobot Negotiator™, cenově dostupný sledovací robot pro širokou veřejnost a iRobot Warrior, velký a robustní robot navržený k přepravě nákladů s nosností 150 kg. Jako klíčový hráč v programu U.S. Army’s Future Combat Systems iRobot vyvíjí další generaci malého bezpilotního vozítka Ground Vehicle (SUGV). Seaglider a Ranger jsou iRobot bezpilotní podvodní vozidla (UUVs), která pomáhají při různých námořní, výzkumných a vojenských akcích.

Historický vývoj: 
• 1990 – založení společnosti iRobot
• 1991 – představení prvního robota, Genghise®, určeného pro mimozemský průzkum 
• 1996 – vyvinut a zkonstruován robot Ariel® určený k detekci a zneškodňování min na zemském povrchu
• 2001 – do výroby se dostal iRobot Packbot® a byl ihned nasazen při prohledávání trosek WTC po útocích z 11. září a posléze k průzkumu afghánských jeskyní
• 2002 – Zkonstruován robot pro průzkum šachet v egyptských pyramidách
• 2002 – V tomto roce byla rovněž vyvinuta první ROOMBA®, robot určený k domácímu použití
• 2005 – Scooba - první a zatím jediný domácí robot na vytírání podlahy
• 2007 – Roomba série 500
• 2007 – Looj - robot na čištění okapů
• 2007 – Verro - robot na čištění bazénů
• 2010 – Seaglider - robot určený pro podmořský průzkum
• 2010 – Chembot
• 2011 – Nová Roomba série 700, nejchytřejší robotický vysavač
• 2012 – Nová Roomba série 600

 

V současné době existují 4 typy robotů pro domácí využití a 8 typů robotů pro průmyslové využití. iRobot neustále vyvíjí roboty pro další účely.

 

iRobot domácí roboti: Nejchytřejší způsob úklidu

iRobot domácí roboti: Nejchytřejší způsob úiRobot domácí roboti jsou revolučním způsobem, jakým lidé uklízí v domácnosti. iRobot® ROOje vítěz v soutěži “podlahový vakuový robot”. ROOMBA byla oceněna jako nejlepší domácí uklízecí robot. Po celém světě jí bylo prodáno více než 5 milionů. ROOMBA uvedla praktické roboty do každodenního života a poprvé ukázala světu, že roboti jsou zde k tomu, aby nám pomáhali. Uznávaná řada iRobot domácích robotů také zahrnuje iRobot SCOOBA® podlahový mycí robot, iRobot Dirt Dog® robot uklízející pracoviště (garáž, verandu), iRobot Verro™ robot čistící bazény a iRobot Looj™ robot čistící odpadní kanály a okapy.
 
Naše role v robotickém průmyslu.
Jako průkopník ve vznikajícím robotickém průmyslu je cílem iRobotu směřovat k inovaci, sloužit jako průmyslový katalyzátor a změnit svět v oblasti robotů.
K podpoře a vývoji nových technologií robotů poskytuje iRobot platformu pro snadnou integraci a vytváření nových robotů a aplikací.

iRobot Aware 2.0, robot s inteligentním softwarem, poskytuje vývojářům třetích stran rozvoj sítí a aplikací založených na chování robotů. Robot Developer’s Kit, sada hardwarových nástrojů, je navržena tak, aby dala vývojářům hlavní návod pro vytváření pokročilých funkcí a možností pro všechny platformy iRobot. V iRobot PackBot s ICx Fido Explosives Detection Kit, pokročilé bezpečnostní řešení, které identifikuje výbušniny, je jen jeden příklad z úspěšného partnerství pro vývojáře třetích stran.

S iRobot Create Programmable Mobile Robot mohou začínající vývojáři vyvíjet nové aplikace pro roboty, aniž by je museli budovat od nuly.
iRobot unikátní vzdělávací Outreach Program je navržen tak, aby byl inspirací pro studenty základních a středních škol pro zvolení kariéry v robotickém průmyslu a stali se tak špičkovými robotiky budoucnosti.

Po téměř dvou desítkách let v čele robotického průmyslu je iRobot nadále odhodlán poskytovat platformu pro vynálezy a objevy, rozvíjet klíčové partnerství pro podporu technologického průzkumu a budování robotů, které zlepšují životní úroveň a bezpečnost ve světě.

iAdapt je nejchytřejší systém úklidu od specialisty na robotiku iRobot. Jeho podstatu tvoří senzory komunikující s programovou výbavou, které monitorují čištěný prostor 67krát za vteřinu. Ve výsledku je Roomba schopná použít při úklidu více než 40 pohybů, a to s naprostou precizností a grácií. Toto lze dokázat na faktu, že během jednoho uklízecího cyklu je Roomba schopná navštívit jedno místo průměrně 4x. V kostce iAdapt představuje zcela adaptabilní systém rovnající se umělé inteligenci. Více informací najdete na stránkách www.iAdapt.cz 
 

 

Vyzkoušejte iRobot u Vás doma! Pro zapůjčení na 2dny zdarma nás neváhejte kontaktovat.

 

Přihlášení


Banner

eShop ALPHAOBCHOD na Facebooku